Odpowiedni dobór podręcznika to klucz do sukcesu zaznajomienia się w pełni z danym przedmiotem. Otóż jeżeli chodzi o przedmiot, jakim jest historia, to najczęściej wybieranym przez nauczyli, rodziców i uczniów jest seria podręczników “Poznać Przeszłość“.

Warto znać własną historię

                       Historia to jeden z najważniejszych przedmiotów, dzięki któremu możemy poznać życie naszych przodków i dawnych cywilizacji, jak również dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Przedmiot ten jest nie przez wszystkim uczniów poddawany entuzjazmowi, gdyż w większości przypadków książki do tego przedmiotu są napisane w sposób mało interesujący. Aczkolwiek “Poznać przyszłość” cieszy się dużym uznaniem wśród uczniów, ponieważ daje możliwość przyswojenia konkretnej wiedzy w sposób interesujący i zrozumiały do potencjalnego czytelnika. 

                      Seria ta kierowana jest to wszystkich uczniów, na różnych stopniach zaawansowania. Zarówno do liceum, technikum i szkół średnich. Cechą charakterystyczną tych podręczników jest to, iż nie są one drogie, a zakres materiału jest obszerny i jasno sprecyzowany. Ceny tych książek wahają się w przedziale od 18 złotych, aczkolwiek w wielu księgarniach internetowych jest możliwość zakupu tych podręczników ze zniżką nawet o 18%, taka sama sytuacja dotyczy ćwiczeń. Oczywiście jeżeli zdecydujemy się na zamówienia grupowe, takie które często są organizowane przez nauczycieli, również można otrzymać stosowny rabat. Oprócz podręczników są również dostępne zeszyty ćwiczeń z tej serii, które pomagają utrwalić wiedzę ucznia i sprawdzić nabyte umiejętności z poszczególnych działów. Seria została napisana przez najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie i została wydana w wydawnictwie Nowa Era, która słynie podręczników rzetelnych i interesujących. Jest jednym z liderów na rynku oferujących podręczniki szkolne.

                     Seria ta obejmuje taka zagadnienia jak:

– ojczysty Pantenon i ojczyste spory

– rządzący i rządzeni

-wojna i wojskowość

– Europa i świat

 Nauczanie historii poprzez odpowiedni podręcznik

                       Poznać przeszłość 3 jest to podręcznik, który prezentuje bogatą w wydarzenia historię XX wieku, jak również wyjaśnia zachodzące wówczas procesy. Na końcu każdego z działów umieszczono podsumowanie, które pozwala na zweryfikowanie zdobytej wiedzy w pigułce. Znajdują się tam również propozycje dodatkowych materiałów i publikacji, z którymi możemy wedle swego uznania się zapoznać. Cena tego podręcznika bez rabatu wynosi około 39 złotych.

                     “Poznać przeszłość. Ojczysty Panteon i ojczyste spory”. To podręcznik, który zawiera informacje o sylwetkach najwybitniejszych postaci z historii Polski. Analizuje również kwestie różnic poglądowych między różnymi stronnictwami.